Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 15.07.2018

  1. Jutro, w poniedziałek w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu przypada rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Za śp. ks. bpa Albina modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30.
  2. Jak co roku – zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej: ppk2.pl.
  3. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o szkaplerzu, który dla wielu katolików stał się stylem życia, o rzekomym braku wolności słowa w naszym kraju, o Chorwatach, którzy nie wstydzą się swoich korzeni, o 100. rocznicy bolszewickiego mordu na carze Mikołaju II i jego rodzinie oraz o faktach i mitach na temat kleszczy. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny i inne czasopisma.
  4. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  • Stanisława Kofin, z ul. Żelechowskiego;
  • Jadwiga Malinowska, z ul. Urzędniczej;
  • Eugenia Świerz-Jelonek, z ul. Spokojnej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *