Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 22.07.2017

  1. W środę, 25 lipca, w liturgii przypada święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.
  2. We środę dzień imienin obchodzi Krzysztof Dura CM, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień misjonarskiej posługi.
  3. Również w środę przypada rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  4. Wspólnota Żywego Różańca w okresie wakacji zaprasza do modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 18.00
  5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00—19.00. W pierwszych dniach sierpnia będzie można zapisać się osobiście w naszej zakrystii lub przy Kolegiacie Świętej Anny. Szczegóły znajdziemy na plakacie przy wejściu do kościoła, (a także na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej: ppk2.pl).
  6. Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza rodziców z dziećmi w niedzielę 29.07 o godz. 12.00 do krakowskiego ogrodu zoologicznego na prezentację książki dla dzieci „Opowieści Złotego Kota”. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy wejściu do kościoła
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy tylko świątynia jest miejscem, gdzie można mówić ludziom o Bogu, a także bardzo ciekawy wywiad z artystą Józefem Skrzekiem. Znajdziemy też obrazek z wizerunkiem i modlitwa do św. Krzysztofa. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bronisław Rąpalski, z ul. Nawojki;

† Wanda Klominek, z ul. Piastowskiej;

† Elżbieta Chuchro, z ul. Olimpijskiej;

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *