Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 29.07.2018

  1. W najbliższy wtorek o godz. 19.15, po przerwie urlopowej, wznowi swoją działalność Chór Mariański. Zachęcamy uzdolnioną muzycznie młodzież do włączenia się w pracę chóru.
  2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, a zakończy błogosławieństwem eucharystycznym na sposób lurdzki.
  3. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Zachęcamy do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w poniedziałek 6 sierpnia. Zapisów do 8 grupy z naszej parafii można dokonywać internetowo przez formularz dostępny na ppk2.pl – lub w Biurze Zapisów przy Kolegiacie św. Anny. Więcej informacji – na plakatach.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim, o 25-leciu konkordatu oraz o polityce lekowej państwa.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefania Bargiel, z ul. Smoluchowskiego,

† Czesław Apostoł, z ul. Szlachtowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *