Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 12.08.2018

  1. W środę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Jest to dzień świąteczny, w którym wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcimy zioła i kwiaty, a przed Mszą św. o godz. 18.30 odmówimy modlitwy nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to zarazem dzień imienin księży: Jacka Kuziela, Jacka Moryto, Jacka Piotrowskiego i Jacka Hareńczyka. Czcigodnym Solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Patrona w każdym dniu kapłańskiego posługiwaniu, a ks. Jackowi Morycie rychłego powrotu do zdrowia i pełni sił, i polecamy Solenizantów modlitwie wszystkich parafian.
  3. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, w co wierzy Kościół we sprawie śmierci Maryi i na czym polegało jej wniebowzięcie, o śmierci św. Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy i o dopalaczach: czy zmiana prawa zapewni skuteczna ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marek Chmiel, z ul. Altanowej;

† Kazimierz Ciemierzyński, z ul. Piastowskiej;

† Halina Chorabik, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *