Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – 26.08.2018

  1. Dziś jeszcze obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw: nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.00, nie będzie także nieszporów o godz. 18.00.
  2. Po przerwie wakacyjnej – od najbliższej soboty w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca: zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  4. W następna niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca – zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30. Ks. Proboszcz zaprasza serdecznie wiernych – starszych i młodych – do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca. W naszej parafii, w której nieustannie pamiętamy o objawieniach maryjnych w Lourdes, które są wielkim wezwaniem do modlitwy różańcowej, zwłaszcza o nawrócenie grzeszników, nie powinno zabraknąć tych, którzy codziennie będą modlili się na różańcu!
  5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. nauczaniu papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie – w kontekście jego udziału w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie, o niezwykłym objawieniu maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek, o proteście chorego z Kanady, którego lekarze namawiali do eutanazji oraz o tym, czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Władysława Marszałek, z ul. Krzywy Zaułek;

† Adam Kulpa, z ul. Piastowskiej;

† Zdzisława Głowacka, z ul. Chocimskiej;

† Krzysztof Michalik, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *