Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 02.09.2018

 1. Cztery osoby ze Wspólnoty Góra Oliwna z naszej parafii, w odpowiedzi na zaproszenie Ojców Franciszkanów, wylatują za tydzień na dwutygodniowe misje do Paragwaju. Celem ich wyjazdu jest spotkanie z lokalnymi wspólnotami oraz przeprowadzenia szkolenia przygotowującego do poprowadzenia kursu Alpha. Wspólnota prosi o wsparcie i z góry dziękuje za każdą ofiarę i modlitwę. Dziś wolontariusze będą stać przed kościołem i zbierać ofiary na wsparcie tej inicjatywy.
 2. Dziś zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30 – i do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.
 3. Od dzisiejszej niedzieli – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 4. W poniedziałek zostanie zainaugurowany nowy rok szkolny i katechetyczny. Nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w poniedziałek i wtorek:
 • dla Szkoły Podstawowej nr 12 – w poniedziałek o godz. 8.00;
 • dla VII Liceum Ogólnokształcącego – w poniedziałek o godz. 9.00;
 • dla Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek o godz. 11.00.

Podczas Mszy św. dla uczniów szkół podstawowych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

 1. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową. Na wspólną modlitwę prosimy przynieść świece lub lampiony.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy; do udziału w Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców.
 3. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi: w godz. 6.00—9.00 i 16.00—19.00. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 4. arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXVI Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II z Listu do rodzin: Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00, a o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów: Matki Bożej w Piekarach Śląskich, na Górze św. Anny i św. Jacka w Kamieniu Śląskim w sobotę 6 października. Informacje i zapisy we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoju obok zakrystii.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. że „nie tylko Biblia” – czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem, o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii i o drastycznych wzroście liczby nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze – co więc czynić, by młodzież wyprowadzać z depresji. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci (w nim kalendarz na nowy rok szkolny). A przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bogusława Markielowska, mama ks. Piotra, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Anna Gajda, z al. Kijowskiej;

† Maria Rudyk, z ul. Krzywy Zaułek;

† Zbigniew Madej, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *