Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 09.09.2018

  1. Od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  3. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. Zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
  5. Dzieci z klas drugich i starsze zapraszamy także do scholi dziecięcej: w każdą niedzielę o godz. 10.20 do sali parafialnej.
  6. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych i renowacyjnych w naszej parafii.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów: Matki Bożej w Piekarach Śląskich, na Górze św. Anny i św. Jacka w Kamieniu Śląskim w sobotę 6 października. Informacje i zapisy we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoju obok zakrystii.
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Z okazji 95-lecia istnienia Gość Niedzielny dziękuje swoim Czytelnikom i opowiada o swoje ciekawej, a czasem dramatycznej historii, zamieszcza także po raz pierwszy „Cztery strony kobiety” czyli specjalnie dla czytelniczek Gościa o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci itp. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jacek Przeworski, z ul. Galla;

† Zofia Rudek, z ul. Chocimskiej;

† Tadeusz Lichwała, z ul. Królewskiej;

† Mieczysław Trojan, z ul. Piastowskiej;

† Danuta Nowak, z ul. Królewskiej;

† Rozalia Michalik, z ul. Skarbińskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *