Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 16.09.2018

  1. Dziś o godz. 18.00 zostaną odprawione nieszpory niedzielne.
  2. Piotr zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: w niedziele o godz. 10.20 do sali parafialnej.
  3. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej.
  4. W tym tygodniu we wtorek obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży, a w piątek święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  5. W przyszłą niedzielę, 23 września, po wszystkich Mszach Świętych będzie można otrzymać przed kościołem przygotowane na tę okazję ciasto (za dowolna ofiarę): ofiary będą przeznaczone na organizację Seminarium Odnowy Wiary dla studentów.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak można wykorzystać współczesne media, by zbliżyć się do Boga; o imieniu Boga: co znaczy wypowiadać je nadaremno?; znajdziemy także rozmowę z o. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Honorata Lipiarz, z ul. Skarbińskiego;

† Władysław Baran, z ul. Chodowieckiego;

† Tadeusz Stawowy, z ul. Gramatyka.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *