Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 07.10.2018

 1. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 2. Wszystkich studentów zapraszamy od dzisiejszej niedzieli do środy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; codzienne spotkania o godz. 20.00 poprowadzi Paweł Szymański CM.
 3. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 4. W czwartek, 11 października, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, i na spotkanie po Mszy Świętej.
 6. W tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkania we wtorki albo w czwartki do sali parafialnej o godz. 19.00, a uczniów klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli od następnej niedzieli). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, był też podany w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 7. Zapraszamy na inauguracja roku akademickiego w DA Na Miasteczku i uroczyste obchody 60-lecia Duszpasterstwa Akademickiego w naszej parafii: w niedzielę 14 października. O godz. 16.00 w budynku DA odbędzie się „spotkanie po latach”, a o godz. 20.00 metropolita krakowski – arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi uroczystą Mszę Świętą, z udziałem byłych i obecnych duszpasterzy akademickich. Przez całą niedzielę będzie można nabyć płytę jubileuszową pt. „Bliżej” nagraną przez scholę DA «Na Miasteczku».
 8. W przyszłą niedzielę – XVIII Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa” – o dziennikarzu, laureacie Nagrody Pulitzera, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Kazimiera Borzemska, z ul. Lea;

† Barbara Kozłowska, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *