Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (30. niedzielę zwykłą) – 28.10.2018

  1. Jeszcze do środy zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele: dziś o godz. 18.00, a w dni powszednie także o godz. 17.00 i 19.30.
  2. W czwartek, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym: każdy katolik w tym dniu powinien wziąć udział we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego.
  3. W piątek, 2 listopada, obchodzić będziemy w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00. 9.00, 15.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 30 i 20.00.

Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.

  1. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych. Dokładne informacje znajdziemy na stronie 7 naszego pisma Z Życia Parafii…, a także w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego.
  2. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  4. Rozpoczął się Studencki Kurs Przedmałżeński «Miłość z Wyboru», przeznaczony dla osób, które się nie spieszą i chcą dobrze przygotować się do małżeństwa. Spotkania we wtorki w godz. 19.00—21.00. Jeszcze można się zapisać na kurs na stronie internetowej: pl.
  5. W Centrum Kongresowym ICE w sobotę 3 listopada odbędzie się koncert niepodległościowy z udziałem naszego Chóru Mariańskiego. Zaproszenia w formie cegiełek w cenie 40 złotych można jeszcze otrzymać we wtorek w godz. 19.00—20.00 w sali prób Chóru. Jednocześnie prosimy o gorącą modlitwę w intencji naszego organisty i dyrygenta Chóru – pana Jana Rybarskiego, który w bardzo poważnym stanie przebywa w szpitalu.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o odpustach za zmarłych oraz o tym, dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
  7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Błażej Pałac, z ul. Staszczyka.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *