Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą – 04.11.2018

 1. Po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 3. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową w intencji naszych zmarłych.
 4. W środę o godz. 19.30 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek. Ks. Opiekun zaprasza serdecznie wszystkich rodziców.
 5. W czwartek, 8 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 9 listopada, na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, i na spotkanie po Mszy Świętej.
 7. W wigilię Święta Niepodległości – w sobotę, 10 listopada, wieczorem zapraszamy na czuwanie modlitewne i wspólne odmówienie czterech części różańca w intencji Ojczyzny, Kościoła i nas samych. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.30 (po Mszy św. wieczornej), a zakończy około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem eucharystycznym. W modlitwę można też włączyć się w dowolnym momencie.      
 8. W niedzielę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30. W niedzielę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 9. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW przeprowadzi przed kościołem kwestę na pomoc ciężko chorym dzieciom.
 10. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków grup i wspólnot parafialnych, o żywy udział w Wizytacji Biskupiej, która odbędzie się w naszej parafii w dniach 16—18 listopada. Szczegółowy plan wizytacji jest wywieszony w gablotach, jest też umieszczony na stronie parafialnej: misjonarska.pl.
 11. Zachęcamy też do złożenia ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła – do następnej niedzieli włącznie – na Święto Ubogich w Archidiecezji: zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity (zawartym w czytanym dziś liście) nasze ofiary będą przeznaczone na pomocy ubogim, organizowaną z okazji Święta Ubogich.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o polskich karmelitankach na Islandii, o tym, jak się zakończył synod biskupów poświęcony młodzieży oraz o strachu przed namaszczeniem chorych i innych problemach związanych ze śmiercią. W zakrystii do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma.
 13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Janina Lupa, z ul. Chocimskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *