Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 02.12.2018

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory – czyli liturgiczną modlitwę wieczorną Kościoła.
 2. Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki (a po roratach – na śniadanie w budynku Duszpasterstwa Akademickiego). Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową i świętowanie pierwszej środy miesiąca.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a od godziny 17.30 na wspólną adorację prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.
 5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00; o godz. 16.30 zapraszamy na dodatkową Mszę św. z udziałem dzieci.
 6. W sobotę, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej.
 7. W sobotę minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 8. W sobotę, 8 grudnia, przypada dzień imienin Marii Skawiny, zakrystianki, a w niedzielę, 9 grudnia, dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Naszym Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
 9. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji znajdziemy w nowym numerze pisma Z Życia Parafii
 10. Zgodnie z wieloletnią tradycją – dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składają serdeczne Bóg zapłać! za każdą ofiarę na pomoc biednym w parafii.
 11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: ofiara za świecę — od 7 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego będziemy mogli składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla najuboższych.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Gość Niedzielny rozpoczyna cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego, przeczytamy także o zamordowanych w Algierii zakonnikach, którzy zostaną beatyfikowani w sobotę 8 grudnia oraz czym kierować się przy poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, jubileuszowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bogusław Płomiński, z ul. Królewskiej;

† Helena Pelc, z ul. Królewskiej;

† Danuta Ilnicka, z al. Kijowskiej;

† Halina Gądek, z ul. Królewskiej;

† Jadwiga Bednarz, z ul. Rydla;

† Leokadia Tkaczyk, z ul. Lea;

† Małgorzata Putyra, z ul. Galla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *