Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 09.12.2018

 1. Podajemy do wiadomości naszych Parafian, że ks. Jacek Moryto CM, decyzją Sądu Rodzinnego, przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Wielickiej, gdzie jest otoczony całodobową opieką lekarzy i pielęgniarek. Ks. Jacka polecamy nieustannym modlitwom wiernych.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne, a o godz. 21.00 schola akademicka zaprasza na śpiew akatystu ku czci Bogurodzicy Maryi.
 3. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe: codziennie zapraszamy na spotkania o godz. 7.00, 9.00, 15.00, 18.30 i dla studentów o godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. będzie w środę do godz. 10.00 i od godz. 14.00.
 4. Roraty – adwentowa Msza św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki (a po roratach – na śniadanie w budynku Duszpasterstwa Akademickiego). Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 5. We wtorek, 11 grudnia, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 14 grudnia, o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 7. W sobotę, 15 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 8. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w czasie zimowych miesięcy.
 9. Misjonarski ośrodek VINCENTINUM w Krzeszowicach zaprasza w styczniu i w kwietniu 2019 roku na rekolekcje w oparciu o duchowość ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus podyktował modlitwę: Jezu, Ty się tym zajmij. Rekolekcje poprowadzą: Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka biografii o ks. Dolindo oraz Szczepan Szpoton ze Zgromadzenia Misji. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić duchowość neapolitańskiego kapłana. Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej ośrodka VINCENTINUM (i na plakacie w gablocie).
 10. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2019. Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie chorych dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które wkrótce przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. czym jest niepokalane poczęcie i jak się formował ten dogmat Kościoła oraz o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce, a w Gościu krakowskim znajdziemy wspomnienie o śp. Panu Janie Rybarskim i jego życiowych dokonaniach. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisława Górska, z ul. Armii Krajowej;

† Marian Bańdo, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *