Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 16.12.2018

  1. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
  2. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2019. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
  3. Roraty – adwentowa Msza św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki.
  4. Okazja do spowiedzi świątecznej: w czwartek, piątek i sobotę w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na przedświąteczną niedzielę!
  5. abp Marek Jędraszewski zachęcał nas: Zachęcam również do odnowienia szlachetnej tradycji naszych przodków wedle przysłowia „Gość w dom, Bóg w dom”. Chodzi o zaproszenie do wigilijnego stołu w swoim domu kogoś, kto w czasie Wigilii nie będzie mógł być z bliskimi. W Internecie można pobrać i wydrukować zaproszenie ze strony www.sdu.malopolska.pl.
  6. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 30 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2018 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak kardynał Henry Newman odkrył prawdę w Kościele katolickim, o walce ze świątecznymi zwyczajami i tradycjami w imię rzekomej tolerancji i o 35. księżach zamordowanych na świecie; do Gościa dołączona jest płyta CD z najpiękniejszymi kolędami. Do nabycia jest także Niedziela i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne czasopisma.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Tadeusz Migda, z ul.Królewskiej;

† Jan Mikłasz, z ul. Krzywy Zaułek;

† Wieńczysława Kozera, z ul. Nowowiejskiej;

† Karolina Wróbel, z ul. Warmijskiej;

† Jacek Szczęsny, z ul. Kazimierza Wielkiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *