Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 30.12.2018

  1. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy (otoczyliśmy) modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2018 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.
  2. W poniedziałek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30, a dla studentów o godz. 20.00.
  3. W wtorek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2019, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały nowy rok, można uzyskać odpust zupełny. We wtorek porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nieszporów. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek, 3 stycznia, rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie księży w domach Parafian – czyli tzw. kolęda.
  6. W następną niedzielę, 6 stycznia, wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek do sali parafialnej: po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się na świątecznym spotkaniu.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok.
  8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Aniela Odziomek, z ul. Rydla;

† Adela Rzepanowska, z ul. Skarbińskiego;

† Lidia Janicka, z ul. Skarbińskiego;

† Józefa Paszyńska, z ul. Szlachtowskiego;

† Zofia Cieślik, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *