Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego — 13.01.2019

  1. Pierwsza część kolędy wczoraj dobiegła końca. Do duszpasterskich odwiedzin wiernych w domach powrócimy po zimowych feriach szkolnych – czyli w poniedziałek 28 stycznia.
  2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  3. Duszpasterze akademiccy dziś zapraszają wszystkich na «Wielkie Kolędowanie»: do naszego kościoła o godz. 21.00. Wystąpi schola naszego Duszpasterstwa wraz z kwartetem smyczkowym i zespołem. Zaśpiewają znane kolędy w odświeżonych aranżacjach oraz mniej znane utwory o tematyce świątecznej.
  4. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.
  5. W piątek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego myślą przewodnią będą słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości. W intencji jedności Chrystusowych wyznawców modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 18.30.
  6. W sobotę, 19 stycznia, przypada dzień imienin Ks. Mariusza Czajkowskiego. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej służby, a Jego posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
  7. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła i zabudowań parafialnych w okresie zimowym.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. dlaczego chrzest jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem oraz jak przygotować się do ewentualnej zmiany pracy, a na stronach krakowskich znajdziemy wywiad z nowym biskupem pomocniczym naszej archidiecezji – Januszem Mastalskim i wspomnienie o śp. ks. biskupie Tadeuszu Pieronku. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Można jeszcze zakupić parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Aleksandra Dulińska, z ul. Beniowskiego;

† Tadeusz Wiczkowski, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *