Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 27.01.2019

 1. Pragniemy poinformować, że został wybrany nowy organista parafii i dyrygent naszego Chóru Mariańskiego. Jest nim Pan Marcin MIOTELKA, któremu życzymy wielu łask Bożych, niezbędnych dla wypełniania nowych obowiązków na chwałę Bożą i ku pożytkowi wiernych (więcej informacji znajdziemy w marcowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…)
 2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Dziś nasz Chór Mariański zaprasza na koncert kolęd o godz. 17.15, a po nim będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Dlatego nieszporów dziś nie będzie!
 4. Przed nami kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
  • jutro, w poniedziałek – ulice Bronowicka, Kadecka i Kazimierza Wielkiego;
  • we wtorek – ul. Armii Krajowej;
  • w środę – ulice Galla i Warmijska;
  • w czwartek – ulice Obopólna i Staszczyka;
  • w piątek – ul. Piastowska;
  • w sobotę – ul. Lea numery nieparzyste;
  • i w niedzielę, 3 lutego – ul. Lea numery parzyste.

  Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i w niedzielę o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy obok szopki.   

 5. W pierwszy piątek miesiąca, 1 lutego, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00.
 6. W sobotę, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi.W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. płytę z filmem Bóg nie umarł 2: to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Można jeszcze zakupić parafialny kalendarz ścienny na bieżący rok.
 8. KOMUNIKAT METROPOLITY KRAKOWSKIEGO (na osobnej kartce).
 9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Krystyna Wałaszek, z al. Kijowskiej;
  † Maria Michajłow-Wałach, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…