Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 03.02.2019

 1. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
  • dziś, w niedzielę – ul. Lea numery parzyste;
  • jutro, w poniedziałek – ul. Czarnowiejska;
  • we wtorek – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego i Reymonta;
  • w środę – ulice Gramatyka, Rolnicza i Staffa;
  • w czwartek – ulice Jadwigi z Łobzowa i Krzywy Zaułek;
  • w piątek – ul. Nawojki;
  • w sobotę – ul. Rydla i KOLĘDA DODATKOWA.

  Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę i w sobotę o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy obok szopki.

 2. W pierwszą środę miesiąca, 6 lutego, rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes: zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 3. W piątek, 8 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do uczczenia Naszej Pani z Lourdes w dniu parafialnego odpustu: w poniedziałek 11 lutego. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył biskup Damian Muskus, a chorych – na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 15.00.
 5. Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn, od 17 roku życia, którzy poszukują swojej drogi życiowej, na dni skupienia do naszego misjonarskiego seminarium w dniach 22—24 lutego. Więcej informacji na plakacie w przedsionku Kościoła oraz w zakrystii u ks. Jacka Piotrowskiego.
 6. Rozpoczęła się rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z przedszkolem. Szczegóły – w gablocie w wejściu do kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o trzech przebojowych dziewczynach, które znalazły swoje miejsce do życia w zakonie, o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i o sytuacji chrześcijan z Równiny Niniwy w Iraku. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… w całości poświęcony organiście i dyrygentowi Chóru Mariańskiego – śp. Panu Janowi Rybarskiemu. Natomiast przed kościołem – na życzenie naszych Parafian – pszczelarze oferują miód pszczeli.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kamila Sycz, z ul. Chmiela;
  † Olga Rudolf, z ul. Staszczyka;
  † Marian Poradzisz, z ul. Żelechowskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…