Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą — 17.02.2018

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w miniony poniedziałek. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a w Księdze Chorych wpisano ponad 230 osób chorych i w podeszłym wieku, które przyjęły sakrament namaszczenia – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa. Niestety, nie wszystkie osoby zgłosiły swoje dane dla wpisania do Księgi Chorych.
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00.
 3. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła i zabudowań parafialnych w okresie zimowym.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji prezydenta RP Andrzeja Dudy: w czasie Mszy św. o godz. 12.30.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg pomnaża nasz czas, o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce oraz o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa. Do nabycia są także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Krzysztof Strach, z ul. Warmijskiej;
  † Aleksandra Lisowska, z ul. Galla;
  † Krystyna Karewicz, z ul. Nowowiejskiej;
  † Artur Łubian, z ul. Armii Krajowej;
  † Kazimierz Cimochowicz, dawniej zamieszkały przy ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…