Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu — 10.03.2019

 1. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 2. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów – z mottem: Z głębokości wołam do Ciebie, Panie – rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi znany dominikanin – Adam Szustak OP. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem, został zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… i jest podany na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 4. W Roku św. Bernadety dla naszego kościoła zostanie przygotowany i poświęcony obraz św. Bernadety Soubirous. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć cegiełkę na pokrycie kosztów związanych z zamówieniem obrazu. Ofiara: od 10 złotych.
 5. Pielgrzymkowa grupa parafialna zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki i Warszawy w dniach 10—12 maja tego roku. Informacje i zapisy: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 6. Samorządowe Przedszkole nr 119 przy ul. Za Targiem 4 (w okolicy Placu Targowego przy ul. Lea) informuje, ze rozpoczęła się REKRUTACJA do przedszkola i zaprasza rodziców z dziećmi do jego odwiedzenia. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
 7. W zakrystii dzieci mogą otrzymać skarbonkę Dar Juniora dla Seniora – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i w podeszłym wieku. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii, zaś przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej na pomoc biednym, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o sensie umartwienia i pokuty oraz o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Maciej Zarębski, z ul. Nawojki;
  † Czesława Skwarczek, z ul. Staszczyka;
  † Ewa Pachońska, z ul. Lea;
  † Maria Suder, z ul. Spokojnej;
  † Maria Zwolińska, z ul. Chmiela.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…