Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu — 17.03.2019

  1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje dla dorosłych i studentów. Inauguracja rekolekcji dziś na wszystkich Mszach Świętych. Jutro, we wtorek i środę zapraszamy na spotkania rekolekcyjne o godz. 9.00, 15.00 i 18.30, a młodzież akademicką – o godz. 20.00. Okazja do spowiedzi – we wtorek w godz. 6.00—9.00 i 14.00—20.00. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, był zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… i jest podany na stronie internetowej.
  2. Dziś przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego, a we wtorek dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
  3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
  4. W Roku św. Bernadety dla naszego kościoła zostanie przygotowany i poświęcony obraz św. Bernadety Soubirous. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć cegiełkę na pokrycie kosztów związanych z zamówieniem obrazu. Ofiara: od 10 złotych.
  5. Pielgrzymkowa grupa parafialna zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki i Warszawy w dniach 10—12 maja tego roku. Informacje i zapisy: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  6. W zakrystii dzieci mogą otrzymać skarbonkę Dar Juniora dla Seniora – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i w podeszłym wieku. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. w drugim odcinku wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania, o nowoczesnych formach jałmużny oraz czy pożyteczne dla Polski będzie wejście do strefy euro. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
   † Stefania Górniak, z ul. Staffa;
   † Gustawa Pośpiech, z ul. Lea.
   Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…