Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu — 31.03.2019

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes o godz. 18.00: na procesję światła, nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wotywną. W środę ukaże się nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. w intencji ministrantów i ich rodzin o godz. 18.30, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych.
 4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00. W piątek od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się wiosenna kwesta charytatywna: członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia będą zbierać ofiary na pomoc najuboższych parafianom.
 7. Duszpasterstwa Akademickie Miasta Krakowa zapraszają na Centralną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa, która będzie miała miejsce w następna niedzielę, 7 kwietnia. Początek o godz. 20.30 przed Kościołem Uniwersyteckim św. Anny w Krakowie. Zakończenie pod Oknem Papieskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski.
 8. Zachęcamy do zobaczenia w Wielkim Poście nowego polskiego filmu «Miłość i Miłosierdzie», który opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Film jest wyświetlany m.in. w kinie Mikro przy ul. Lea.
 9. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć cegiełkę na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem obrazu św. Bernadety Soubirous. Ofiara: od 10 złotych.
 10. W zakrystii można zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego nadal można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bezpłatny i praktyczny dodatek zdrowotny «Ziołowa apteczka na wiosnę», a w nim m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Marian Cebulski, z ul. Nowowiejskiej;
  † Zygmunt Mietniowski, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…