Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 14.04.2019

 1. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
 3. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.
 4. W Wielką Środę, 17 kwietnia, o godz. 18.30 rozpocznie się III edycja Kursu Alpha 25+. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego zapraszamy, aby wspólnie odkrywać wiarę, zadawać pytania oraz delektować się czymś dla ciała. Szczegóły znajdziemy na facebooku. Dołączyć można poprzez formularz na stronie: pl/zapiszsie.
 5. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Świętowanie Wielkanocy rozpoczynamy już w czwartek wieczorem, a program Triduum przedstawia się następująco:
  • w Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00;
  • w Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00;
  • w Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem; Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00 (na liturgię Wigilii Paschalnej bardzo prosimy przynieść ze sobą świece).

  W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Jak wiadomo od lat – Niedziela Palmowa nie jest dobrym dniem do odprawiania spowiedzi przedświątecznej. Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.  
  Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.
  Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony przed kościołem, był też zamieszczony w kwietniowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego.
 7. Już dziś podajemy do wiadomości, że w sobotę, 27 kwietnia, odbędzie się VI Festiwal Życia pt. Odważ się kochać! Jest to dzień pełen wykładów i warsztatów poświęconych tematyce relacji, kobiecości i męskości. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie: org.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W nowym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum paschalnego oraz komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych, a w kwietniowym numerze Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci – znane i lubiane piosenki ARKI NOEGO w nowym wykonaniu oraz nowe, nieznane utwory. W zakrystii są do nabycia także cukrowe baranki wielkanocne Caritasu.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stella Komorek, z ul. Chmiela;
  † Leszek Przybylo, z ul. Obopólnej;
  † Anna Barczyńska, z ul. Beniowskiego;
  † Maria Kaleta, z ul. Chodowieckiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek