Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

  1. Zgodnie z zapowiedzią – przed naszym kościołem odbywa się kwesta na operację prawej rączki dwuletniej Lenki.
  2. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary składają [składały] dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
  3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, a dopiero we wtorek, 30 kwietnia, przeniesioną z dnia 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszych Solenizantach z ubiegłego tygodnia: Wojciechu Kałamarzu i Ks. Marku Krawczyku. Niech wstawiennictwo świętych Patronów wyprasza im dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiej posługi.
  5. Już od najbliższego wtorku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat tytułów Maryi zawartych w litanii loretańskiej; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
  6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie je nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 maja, po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. W piątek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Z powodu przypadającej w piątek uroczystości – pierwszopiątkowe odwiedziny kapłanów w domach chorych odbędą się dopiero w piątek 10 maja.
  9. W sobotę, 4 maja, w Krakowie będzie obchodzone święto św. Floriana, patrona miasta. O godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o historii paryskiej katedry Notre Dame i sytuacji Kościoła we Francji oraz czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…, na maj i czerwiec.