Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 12.05.2019

 1. Nasza parafia zatrudni nowego pracownika: osoby poszukujące pracy zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. W przyszłą niedzielę, 19 maja, dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.
  W związku z Pierwszą Komunią Świętą – dzieci z klas trzecich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 18 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.00. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.
 4. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 5. W następną niedzielę wolontariusze komitetu «Stop Pedofilii» będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia podpisu potrzebny będzie numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się pod projektem ustawy.
 6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 1 czerwca. Informacje i zapisy: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i czasopisma dla najmłodszych. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tajemnicach fatimskich: czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły; o tym, co robił przywódca Związku Sowieckiego w dniu zamachu na Jana Pawła II; oraz w rozmowie z ks. Węgrzyniakiem: jakich księży potrzebuje współczesny Kościół.
 8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Łucja Olszynka, z ul. Chodowieckiego;
  † Adelajda Patoła, z ul. Rydla.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek