Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 19.05.2019

  1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
  2. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci od poniedziałku będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas czwartych będą przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższą środę o godz. 16.30, a o godz. 17.00 zbiorą się przed kościołem na próbie uroczystości; okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin będzie od godz. 18.00.
  4. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
  5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 1 czerwca. Informacje i zapisy: we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  6. Równolegle do reformy w szkolnictwie – następuje zmiana w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania: przygotowanie obejmuje uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych. Przed wakacjami przygotowanie rozpoczną uczniowie klas szóstych: bardzo prosimy o obecność uczniów klas szóstych z rodzicami na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu z ks. Proboszczem w niedzielę 2 czerwca.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W Gościu Niedzielnym znajdziemy zaskakująca odpowiedź na pytanie: Po co pan Bóg stworzył człowieka?, przeczytamy także o brytyjskim raporcie o prześladowaniu chrześcijan na świecie oraz o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
   Marian Antosz, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…