Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 26.05.2019

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. We wtorek, 28 maja, odbędzie się spotkanie dla Rodziców ministrantów i krucjatek: początek o godz. 19.30 w Sali Parafialnej.
 3. Już w najbliższy piątek – 31 maja – kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00 (w miejsce pierwszego piątku czerwca).
 4. W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, na Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 i na nabożeństwo wynagradzające.
 5. W sobotę, 1 czerwca, zapraszamy na koncert chórów: o godz. 19.15 w naszym kościele wystąpią dwa chóry – chór męski z Wielkiej Brytanii i nasz Chór Mariański.
 6. Nadal zachęcamy gorąco do udziału w pielgrzymce Wspólnoty Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę 1 czerwca. Zapisy we wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 7. Równolegle do reformy w szkolnictwie – następuje zmiana w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania: przygotowanie obejmuje uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych. Jeszcze przed wakacjami przygotowanie rozpoczną uczniowie klas szóstych: bardzo prosimy o obecność uczniów klas szóstych z rodzicami na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu z ks. Proboszczem już za tydzień – czyli w niedzielę 2 czerwca.
 8. Zapowiadana zbiórka podpisów pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną, odbędzie się w następną niedzielę. Dla ważności podpisu konieczne będzie podanie swojego numeru PESEL.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W Gościu Niedzielnymin. o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół, mówi arcybiskup Wojciech Polak.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Jan Surmiak, z ul. Nowowiejskiej;
 • Andrzej Kozłowski, z ul. Lea;
 • Zofia Korek, z ul. Staszczyka;
 • Jerzy Baścik, z ul. Rydla;
 • Krystyna Kaczmarczyk, z ul. Czarnowiejskiej;
 • Marian Hrabiec;
 • dziecko Maria Jedynak.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…