Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 23.06.2019

 1. Marcin Wiśniewski bardzo serdecznie dziękuje za wsparcie misjonarzy pracujących na Madagaskarze: w niedzielę 16 czerwca wierni na jego ręce złożyli ofiary w wysokości 6.370 złotych plus niewielką ilość waluty obcej.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: S. Marii, S. Beacie i ich Pomocnikom, Panom Kościelnym, Panom pomagającym w procesji i niosącym nagłośnienie. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, Ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Rodziców dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła. W czwartek, 27 czerwca, oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 5. Jutro, w poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 8.00, która zostanie odprawiona w intencji śp. Maestro Jana Rybarskiego w dniu jego imienin.
 6. W piątek, 28 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej i Ojca Świętego.
  W sobotę swojego Patrona czczą księża Paweł Dobroszek i Piotr Klimczak. Drogim Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza dla dobra dzieci, młodzieży i rodzin.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o rosnącym nieustannie zadłużeniu Polaków, o małżonkach, którzy pieszo pielgrzymują do Jerozolimy, o tym, jak radzić sobie z owadami w mieszkaniu, a w specjalnym dodatku poświęconym zdrowiu – o przetworach, które leczą. Do nabycia jest także Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Ewelina Kędzior, z ul. Altanowej;
 • Bogdana Hőffner, z ul. Staffa;
 • Tadeusz Krzywda, z al. Kijowskiej;
 • Krzysztof Prochal, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…