Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 30.06.2019

 1. Podajemy do wiadomości, że na okres wakacji (czyli w lipcu i sierpniu) zmieniony został porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w dni powszednie i niedziele: w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 20.00, a już za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. W lipcu i sierpniu nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00. Przypominamy także, że kancelaria parafialna jest czynna w dni robocze tylko w godzinach popołudniowych.
 2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca przez cały dzień będzie trwało wystawienie Najśw. Sakramentu – zachęcamy do nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji – a o godz. 17.30 rozpocznie się wspólna adoracja eucharystyczna, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. 
 4. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Jak co roku zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. z naszej parafii można zapisać się drogą internetową w dniach 1—31 lipca przez formularz, dostępny na stronie ppk2.pl oraz tradycyjnie przy Kolegiacie św. Anny w dniach 15—31 lipca w godz. 17.00—19.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w dniach 1—5 sierpnia w godz. 10.00—13.00 i 15.00—19.00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, o Szydłowie – miejscu objawień maryjnych i jednym z najważniejszych sanktuariów na Litwie oraz o niesamowitym życiu 100-letniego proboszcza z Rimini, zresztą ojca czwórki kapłanów. Do nabycia jest także Niedziela oraz aktualne numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Helena Ebenberger, z ul. Staffa;
  • Janusz Stachowski, z ul. Ogrodniczek;
  • Maria Furman, z ul. Żelechowskiego.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…