Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 07.07.2019

 1. Rozpoczął się czas wakacji, pamiętajmy więc, że świątynia nie jest miejscem właściwym dla prezentowania strojów odpowiednich na plaży i w podobnych miejscach letniego wypoczynku. Bardzo prosimy o wyczucie i szacunek dla sacrum: by tak w naszej świątyni, jak i w każdej innej zadbać o odpowiedni strój.
 2. Dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
 3. Tak się złożyło, że ostatnio często możemy wspierać misje wincentyńskie na Madagaskarze. Wolontariusze MISEVI Polska dziękują serdecznie za ofiary złożone w minioną niedzielę: zebrano 302 złote i pewną ilość waluty obcej. Misje na Madagaskarze będziemy mogli wesprzeć również za tydzień: w niedzielę naszym gościem będzie misjonarz na Madagaskarze – Ks. Józef Klatka CM.      
 4. Jak co roku – zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. z naszej parafii można zapisać się drogą internetową w dniach 1—31 lipca oraz przy Kolegiacie św. Anny od poniedziałku 15 lipca. Dokładne informacje znajdziemy na wywieszonych plakatach.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. reportaż z jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Litwie, jakim jest Góra Krzyży w Szawlach oraz rozmowę z ks. Tomaszem Horakiem, jak przeżywać bolesne problemy dotykające dziś Kościół, przeczytamy także, jak rozumieć i jak traktować modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij”. Do nabycia jest także Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się! Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest jeszcze wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Anna Turschmid-Ortyl, z ul. Warmijskiej;
  • Barbara Ogaza, z ul. Smoluchowskiego;
  • Anna Ciećkiewicz-Godzicka, z ul. Olimpijskiej;
  • Barbara Lic, z ul. Żelechowskiego;
  • Stanisław Hager, z ul. Królewskiej;
  • Krzysztof Gutkowski.

  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…