Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 28.07.2019

 1. Podajemy do wiadomości, że w sierpniu w poniedziałki nie będzie katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
 2. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 7.00–8.00 i 17.00–19.00.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w poniedziałek 6 sierpnia. Zapisów do 8 grupy z naszej parafii można dokonywać internetowo przez formularz dostępny na www.ppk2.pl – lub w Biurze Zapisów przy Kolegiacie św. Anny. Więcej informacji – na plakatach.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego oraz w jakich okolicznościach może być usprawiedliwiona nieobecność na niedzielnej Eucharystii, a w wywiadzie z metropolitą mińsko-mohylewskim – o odrodzeniu Kościoła katolickiego na Wschodzie. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Roman Stawski, z ul. Skarbińskiego,
  † Piotr Ślęzak, z ul. Staszczyka;
  † Jerzy Richl, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Albina Kender, z ul. Lea;
  † Leszek Juszczyk, z ul. Piastowskiej;
  † Anna Stypińska, z ul. Rydla.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie