Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 04.08.2019

 1. We wtorek, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę 39. Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego, i z naszymi duszpasterzami. Niech Pielgrzymom nie zabraknie naszej życzliwej pamięci i towarzyszenia w modlitwie.
 2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, a zakończy błogosławieństwem eucharystycznym na sposób lurdzki.
 3. W przyszłą niedzielę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia.
 4. Organizatorzy zapraszają do udziału w Festiwalu MuzykiSakralnej Musica Divina. Więcej na stronie internetowej festiwalu.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o ekumenicznej wspólnocie w Taizé, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań oraz dlaczego współczesna młodzież dobrze rozumie ideały, które przyświecały powstańcom warszawskim. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 6. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Lucyna Kowalska, z ul. Spokojnej;
  † Zofia Walicka, z ul. Królewskiej;
  † Maria Czajkowska, z ul. Lea;
  † Monika Rybus, z ul. Królewskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…