Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 11.08.2019

 1. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Jest to dzień świąteczny, w którym wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
 2. W sobotę, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to zarazem dzień imienin księży: Jacka Kuziela, Jacka Piotrowskiego i Jacka Hareńczyka. Czcigodnym Solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Patrona w każdym dniu kapłańskiego posługiwaniu. Solenizantów polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Aleksandrę ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która pracuje obecnie w Kamerunie. Podzieli się ona z nami świadectwem swojego misyjnego życia, a będziemy ją mogli wesprzeć modlitwą i ofiarami do puszek przed kościołem.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy płytę z najpiękniejszymi pieśniami Maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego oraz przeczytamy m.in. o istocie pielgrzymowania, czyli o tym, że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba, a w rozmowie z o. Zdzisławem Kijasem, autorem książki o św. Maksymilianie Kolbem zostanie nam przybliżony ludzki wymiar postaci tego wielkiego świętego. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
 5. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę, szczególnie z naszej parafialnej grupy ósmej i polecamy Matce Najświętszej wszelkie nasze troski i potrzeby. Pod Twoją obronę…
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Lucyna Kowalska z ul. Spokojnej ;
  † Zofia Walicka , z ul. Królewskiej ;
  † Maria Czajkowska, z ul. Lea ;
  † Monika Rybus, z ul. Królewskiej;
  † Julian Klimek, z ul. Chocimskiej
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…