Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 18.08.2019

 1. Pragniemy przypomnieć, że Rodzice małych dzieci mają prawo liczyć na „wyrozumiałą sympatię” ze strony innych uczestników Eucharystii, ale do pewnych granic. Ksiądz i inni uczestnicy liturgii mają bowiem prawo do sprawowania świętej liturgii w pobożnym skupieniu. Stąd zawsze aktualna prośba do młodych rodziców: o interwencję, jeżeli zachowanie małego dziecka w kościele stanie się rozpraszające i trudne do opanowania. Najlepiej wyjść wówczas do Kaplicy Pojednania, która w naszym kościele ma być „azylem” dla rodziców z dziećmi w takich sytuacjach.
 2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy wspomnienie NMP Królowej, a w sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.
 3. W każdy czwartek trwa w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu – od godz. 8.30 do godz. 18.30. Zachęcamy wiernych do nawiedzania naszej świątyni, by dziękować Chrystusowi za Jego nieustającą, sakramentalną obecność pośród nas i polecać Mu własne sprawy, intencje naszych rodzin, a także Ojczyznę i cały Kościół.
 4. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie prac remontowych w parafii. Obecnie trwają prace w nowej kaplicy św. Bernadety. Została odmalowana kaplica razem z klatką schodową, powieszone zostały trzy obrazy: jeden nowy przedstawiający św. Bernadetę i dwa odrestaurowane, zakładane jest oświetlenie i trwa renowacja ławek, a także posadzki. Koszt prac wyniósł już około 85 tys. zł. Uroczyste otwarcie kaplicy w roku poświęconym św. Bernadecie planujemy na dzień 7 października br. w święto Matki Bożej Różańcowej.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o setnej rocznicy I powstania śląskiego, a także w kontekście wypowiedzi ks. Abpa Marka Jędraszewskiego o strategii działaczy LGBT. W „Niedzieli” przeczytamy o udanym tournée do Włoch naszego parafialnego Chóru Mariańskiego. Zachęcamy także do przeczytania trzech artykułów, których linki znajdziemy w Internecie na naszej stronie parafialnej. (www.misjonarska.pl)
 6. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku, Drogim Gościom miłego pobytu w naszym pięknym mieście, a Wszystkim obfitości Bożych łask.
 7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Ludwika Gustab  z ul. Lea ;
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…