Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 01.09.2019

 1. Dziś zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30 – i do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. Od dzisiejszej niedzieli – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Jutro, w poniedziałek zostanie zainaugurowany nowy rok szkolny i katechetyczny. Nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w poniedziałek:
  – dla Szkoły Podstawowej nr 12 – o godz. 8.00;
  – dla VII Liceum Ogólnokształcącego – o godz. 10.00;
  – dla Szkoły Podstawowej nr 5 – o godz. 11.00.
  Podczas Mszy św. dla uczniów szkół podstawowych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 4. We wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 5. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową. Nowy rok formacji zainaugurują dziewczęta z Krucjaty Maryjnej; do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy; do udziału w Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi: w godz. 6.00—9.00 i 16.00—19.00. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające.
 9. Metropolita Krakowski serdecznie zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 8 września; jej hasłem będą słowa Oblubieniec jest z wami zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00, a o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 10. Przed kościołem u krakowskich pszczelarzy można nabyć miód i inne produkty.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry oraz o 95-letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. W specjalnym wydaniu Niedzieli, na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, przeczytamy m.in. o marszu Polonii w Oświęcimiu, o którym nawet nie wspomniały najważniejsze środki przekazu. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Genowefa Madej, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Kazimierz Trela, z ul. Królewskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…