Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 06.10.2019

 1. W naszej parafii w dniu dzisiejszym przystępujemy do wyborów do nowej Rady Parafialnej: zgłaszanie kandydatów. Każdy pełnoletni parafianin może rekomendować wybraną przez siebie osobę do składu Rady – i zachęcamy naszych Parafian, aby to uczynili. Rekomendacja powinna zawierać m.in. dane osoby rekomendowanej i rekomendującej: imię i nazwisko, dokładny adres i numer telefonu (do wiadomości Komisji Wyborczej). Pisemną rekomendację należy złożyć do skarbony, wystawionej przy ołtarzu św. Antoniego – do niedzieli 20 października włącznie. Więcej informacji znajdziemy w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…, który znajdziemy wyłożony przy wyjściach z kościoła.
 2. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 3. Wszystkich studentów zapraszamy od dzisiejszej niedzieli do środy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; codzienne spotkania o godz. 20.00 poprowadzi Grzegorz Siwek OFMConv.
 4. Jutro, w dniu wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, odbędzie się zapowiedziane uroczyste otwarcie i poświęcenie kaplicy św. Bernadetty. Mszy św. o godz. 18.30 i uroczystości poświęcenia będzie przewodniczył Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji – ks. dr Kryspin Banko CM.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo – po wspólnym różańcu o godz. 18.00.
 6. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.15 w sali parafialnej.
 7. W czwartek, 10 października, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, i na spotkanie po Mszy Świętej.
 9. W tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VIII szkół podstawowych zapraszamy na spotkania w czwartki do sali parafialnej o godz. 19.00, a uczniów klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli od następnej niedzieli). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę – XIX Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku». Uroczystej Mszy św. o godz. 20.00, będzie przewodniczył były proboszcz naszej parafii, a obecnie rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy – ks. dr Paweł Holc CM.
 12. Przed kościołem u krakowskich pszczelarzy można nabyć produkty pszczele.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia jest Gość Niedzielny i październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Natomiast w krakowskim dodatku Niedzieli znajdziemy tekst ks. Wojciecha Kałamarza o otwieranej jutro kaplicy św. Bernadetty i nowym wizerunku Świętej. O poszukiwaniu obrazu św. Bernadetty w naszym kościele ks. Wojciech pisze także w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… Zaś szczególnie polecamy – do nabycia w zakrystii – komiks dla dzieci o życiu św. Bernadetty Soubirous, który przygotował do druku nasz były parafianin i lektor Michał Pawłowski. Czyli: wszystko o św. Bernadetcie…
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Anna Pikulska, z al. Kijowskiej;
  † Jan Zdziech, z ul. Spokojnej;
  † Marek Świgoń, z ul. Skarbińskiego;
  † Bożena Dobosz, z ul. Miechowskiej;
  † Antoni Zając, z ul. Nawojki;
  † Adam Słowik, z ul. Krzywy Zaułek.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…