Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość św. Jana Kantego – 20.10.2019

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, a złożone do skarbon w minioną niedzielę: zebrano 810 złotych.
 2. Jeszcze tylko dzisiaj można złożyć do skarbony, wystawionej przy ołtarzu św. Antoniego, pisemną rekomendację do nowej Rady Parafialnej. Przekazanie wiernym gotowych kart do głosowania jest przewidziane na następną niedzielę.
 3. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku – na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 i na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 4. W sobotę, 26 października, zapraszamy na dzień skupienia Wspólnoty Żywego Różańca: początek spotkania w kościele o godz. 10.00.
 5. W sobotę nasza parafia jest zaproszona do udziału w Wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Nocna adoracja będzie trwała od godz. 21.00 do godz. 6.00. Zachęcamy do licznego udziału w adoracji, przez jakiś czas lub przez całą noc. Bardzo prosimy też o zgłoszenie w zakrystii swojego udziału w adoracji.
 6. Zgodnie z wieloletnią tradycją – w następną niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na pomoc najuboższym parafianom.
 7. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 8. Serdecznie zapraszamy na kolejną serię spotkań Alpha, która rozpoczyna się w poniedziałek, 28 października, o godz. 19.00 w Domu Katolickim przy ul. Lea 55. Alpha to cykl 10 spotkań dla ludzi, którzy pragną poznać lub odkryć na nowo podstawy swojej wiary i w przyjaznej atmosferze podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi uczestnikami. 
 9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 10. Dziś przed kościołem u przedstawicieli III zakonu paulistów można nabyć Ewangelie na każdy dzień 2020 roku.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci, o świętych rodzicach św. Jana Pawła II oraz jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem pornografii. Do nabycia jest także Niedziela i nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Krystyna Kozub, z ul. Rolniczej;
  † Leszek Izmaiłow, z ul. Lea;
  † Jadwiga Polit, z ul. Królewskiej;
  dziecko Michalina Dynda, z ul. Chocimskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…