Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (30. niedzielę zwykłą) – 27.10.2018

 1. Dziś rozpoczyna się drugi etap wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Bardzo prosimy, aby każdy dorosły uczestnik liturgii pobrał przy wyjściu z kościoła kartę do głosowania z nazwiskami zgłoszonych kandydatów. Po zakreśleniu maksymalnie dziesięciu nazwisk kartę należy wrzucić do urny umieszczonej przy ołtarzu św. Antoniego, w terminie 8 dni, to jest do niedzieli 3 listopada włącznie.
 2. Jeszcze do wtorku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele: dziś o godz. 18.00, a w dni powszednie także o godz. 17.00 i 19.30.
 3. Serdecznie zapraszamy na kolejną serię spotkań Alpha, która rozpoczyna się jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Katolickim przy ul. Lea.
 4. Mieszany Chór Mariański, działający przy naszej parafii, a będący jednym z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych chórów w Polsce – ogłasza rekrutację do wszystkich głosów. Przesłuchania do Chóru odbywają się przed próbami we wtorki, czwartki i piątki o godz. 19.15 za kościołem, w budynku Duszpasterstwa Akademickiego na pierwszym piętrze. Więcej informacji – na stronie internetowej chormarianski.pl.
 5. W piątek, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym: każdy katolik w tym dniu powinien wziąć udział we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę, 2 listopada, obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00. 9.00, a po południu o godz. 15.00, 16.30 i 30. W czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii.
 7. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych. Dokładne informacje znajdziemy na stronie 1 naszego pisma Z Życia Parafii
 8. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 9. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na pomoc najuboższym parafianom.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta DVD z filmem Cud w Lourdes – o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi; cena Gościa… od tego numeru została podniesiona do 6 złotych. Do nabycia jest także Niedziela i nowe numery Miłujcie się! dla młodzieży oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimiera Malita, z ul. Warmijskiej;
  † Eugenia Stefańska, z ul. Rydla;
  † Bronisława Pokrop, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Mariusz Skawiński, z ul. Armii Krajowej;
  † Gabriela Głazek, z ul. Obopólnej;
  † Roman Gwoździewicz, z ul. Skarbińskiego.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…