Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą – 03.11.2019

 1. Stowarzyszenie Miłosierdzia dziękuje za ofiary na rzecz najuboższych, złożone w minioną niedzielę: do skarbon zebrano 133 złote.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 4. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową w intencji naszych zmarłych.
 5. W piątek, 8 listopada, odbędą się odwiedziny kapłanów w domach chorych z posługą sakramentalną (w miejsce pierwszego piątku miesiąca).
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, i na spotkanie po Mszy Świętej.
 7. Spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas siódmych odbędzie się dopiero w niedzielę 24 listopada.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o świętych z misja specjalną – czyli po co nam święci patroni. W zakrystii do nabycia jest także Niedziela, Miłujcie się! dla młodzieży oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma, a także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok.
 9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Maria Marzec, z ul. Galla.

W dniu uroczystości Wszystkich Świętych zmarł śp. ks. Edward Formicki CM, proboszcz naszej parafii w latach 1970—1976. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 6 listopada o godz. 11.00 w kościele seminaryjnym Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Stradomiu; Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Paweł Socha. Po godz. 13.00 od bramy cmentarza Rakowickiego wyruszy kondukt żałobny do grobowca Księży Misjonarzy. Naszych Parafian zapraszamy do udziału w pogrzebie. 
Śp. ks. Edwarda i naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…