Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 10.11.2019

 1. Serdecznie gratulujemy naszemu Chórowi Mariańskiemu pięknego i poruszającego Koncertu Pieśni Patriotycznych, w którym nasz Chór wystąpił z solistami, orkiestrą i zespołem dziecięcym w miniony piątek w Centrum Kongresowym ICE. Koncert, zorganizowany staraniem Stowarzyszenia Mieszany Chór Mariański, poruszył serca i zachwycił zebranych. Serdeczne Bóg zapłać! organiście Marcinowi Miotelce i wszystkim Chórzystom. Jednocześnie zapraszamy na koncerty zaplanowane z racji zbliżającej się 1. rocznicy śmierci śp. Jana Rybarskiego, naszego organisty i dyrygenta Chóru: w następną niedzielę, 17 listopada, po Mszy św. o godz. 16.30 z koncertem organowym wystąpi Gość z Węgier, a w kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się koncert naszego Chóru Mariańskiego.
 2. Jutro, w poniedziałek 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. W poniedziałek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 3. We wtorek, 12 listopada, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (pod zakrystią) o godz. 17.30.
 4. Nadal zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów na ministrantów w czwartki o godz. 17.15 w sali parafialnej.
 5. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele.
 6. Zachęcamy do złożenia ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła – będą tam zbierane ofiary z racji III Światowego Dnia Ubogich, który będzie obchodzony w następną niedzielę: połowa złożonych ofiar zostanie przeznaczona na organizację Święta Ubogich w Archidiecezji (zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity), a druga połowa na wsparcie remontu Domu Samotnej Matki w Żaganiu (w województwie lubuskim), który będzie realizowany w ramach międzynarodowej inicjatywy Ojca Generała Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej.
 7. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 8. Nasza parafia poszukuje panią do pracy w kuchni. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. Zachęcamy do obejrzenia w kinie filmu Nieplanowane – film wyświetlany jest jeszcze w kinie Kijów, Bonarce i Multikinie. Siła filmu jest ogromna, bo pokazuje dramatyczną transformację kobiety, która tworzyła od wewnątrz klinikę aborcyjną, a potem stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia. Film najpierw pojawił się w USA i próbowano go blokować. Burza spowodowana zablokowaniem reklamy filmu, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze, która otarła się o amerykański Kongres. Konta społecznościowe promujące film były blokowane. A mimo to odniósł sukces kinowy i ideowy. Koniecznie trzeba film zobaczyć!
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny, o mało znanym w Polsce świętym Jozafacie Kuncewiczu oraz o tym, czy Kościół katolicki zrezygnuje z celibatu duchownych. Do nabycia jest także Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Mieczysław Marewicz, z ul. Lea;
  † Zdzisław Szajnerman, z ul. Staszczyka.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…