Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 17.11.2019

 1. Ponownie zapraszamy na koncerty i modlitwę w rocznicę śmierci Maestro Jana Rybarskiego, byłego organisty naszej parafii oraz dyrygenta Chóru Mariańskiego. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 zapraszamy na koncert organowy: wystąpi Szilweszter Roszteter z Węgier, organista, dyrygent i kompozytor oraz wieloletni przyjaciel Maestro Jana Rybarskiego i Mieszanego Chóru Mariańskiego; po Mszach Świętych będą sprzedawane płyty Szilwesztra Rosztetera z muzyką organową, zawierającą m.in. Fantazję na organy Jana Rybarskiego. W czwartek, 21 listopada, zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. Jana Rybarskiego w czasie Mszy św. o godz. 18.30. W następną niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 16.30 będziemy się modlić w intencji śp. Jana Rybarskiego, a po niej odbędzie się koncert Jan Rybarski. In memoriam w wykonaniu Chóru Mariańskiego. Szczegółowe informacje – na plakacie.
 2. Zgodnie z rozporządzeniem Arcybiskupa-Metropolity Marka Jędraszewskiego przed Mszą Świętą o godz. 20.00 będzie się odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona jednym dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II: ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie urodzin Jana Pawła II, ma być wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną.
 3. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: we Mszy św. o godz. 9.30 weźmie udział Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy… 
  W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie proboszcz parafii św. Jacka – ks. Jacek Piszczek, który będzie głosił homilie niedzielne; taca niedzielna będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła pw. św. Jacka.
  Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  W przyszłą niedzielę będą już do nabycia opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Do skarbony przy wyjściu z kościoła można jeszcze złożyć ofiarę z racji obchodzonego dzisiaj III Światowego Dnia Ubogich: na organizację Święta Ubogich w Archidiecezji i na wsparcie remontu Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wywiad z Abby Johnson, która jest główną postacią książki i filmu Nieplanowane, a także teksty o tym, dlaczego muzułmanie nawracają się na chrześcijaństwo i o sektach nadal groźnych. Z kolei w Niedzieli przeczytamy wiele o starości, także wywiad z o. Jerzym Tomzińskim – paulinem, który w listopadzie obchodzi 101. urodziny. Jest także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Andrzej Twardosz, z ul. Rydla;
  † Stanisław Stankiewicz, z ul. Urzędniczej;
  † Bogna Raźny, z ul. Lea.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…