Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08.12.2019

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Codziennie – oprócz czwartku i soboty – zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 20.00; w czwartek zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji do godz. 18.30.
 3. Roraty – adwentowa Msza św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a od poniedziałku do piątku także o godz. 18.30; dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty o godz. 18.30, studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki (a po roratach – na śniadanie w budynku Duszpasterstwa Akademickiego). Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 4. Neokatechumenat zaprasza na wspólne modlitwy poranne od poniedziałku do piątku o g. 5.45 do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (pod zakrystią).
 5. We wtorek, 10 grudnia, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.3 0.
 6. W sobotę, 14 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 7. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w czasie zimowych miesięcy.
 8. W przyszłą niedzielę studenci z oazy akademickiej zapraszają na jarmark przedświąteczny: na placu przed kościołem będzie można kupić kartki, ozdoby świąteczne i ciasteczka oraz ogrzać się zimową herbatką.
 9. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2020. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które wkrótce przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o początkach wspólnoty w Taizé i tegorocznym spotkaniu Wspólnoty we Wrocławiu oraz historii domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Józef Ciślak, z al. Kijowskiej;
  † Antonina Żurawska, z ul. Galla;
  † Maria Chechelska, z ul. Smoluchowskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…