Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 29.12.2019

 1. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otaczamy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2019 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.
 2. W poniedziałek 30 grudnia kancelaria parafialna będzie otwarta tylko po południu – w godz. 16.00 – 18.00.
 3. We wtorek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W środę, w pierwszym dniu Nowego Roku 2020, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały nowy rok, można uzyskać odpust zupełny. W środę porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nieszporów. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W następną niedzielę, 5 stycznia, wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek do sali parafialnej po Mszy św. o godz. 16.30 która, zostanie odprawiona w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Antoni Legutko, z ul. Lea;
  † Józefa Łojowska, z ul. Królewskiej;
  † Tadeusz Jurasz, z ul. Żelechowskiego.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …