Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020

 1. W minioną niedzielę zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej (który przebywa z dziećmi na zimowisku) dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom. I zaprasza do służby nowych chłopców i dziewczęta.
 2. Podajemy do wiadomości, że w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu czyli od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00.
 3. W pierwszą środę miesiąca, 5 lutego, rozpoczniemy przygotowanie do uroczystości Najśw. Maryi Panny z Lourdes: zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes
 4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00. W piątek od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną (chyba że ksiądz w domu chorego zapowiedział inny termin). O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 5. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do uczczenia Naszej Pani z Lourdes w dniu parafialnego odpustu: we wtorek 11 lutego. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył Metropolita Krakowski – arcybiskup Marek Jędraszewski, a chorych – na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 15.00.
 6. Już dziś zapraszamy do udziału w nowym nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: pierwsze nabożeństwo zostanie odprawione w sobotę 15 lutego o godz. 8.30. Więcej informacji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co łączy współczesnych paulinów ze św. Pawłem Pierwszym Pustelnikiem, komu można odmówić Komunii Świętej i jak działają e-recepty. A w Gościu Niedzielnym znajdziemy zapis debaty polityków o praworządności i przeczytamy, jak walczyć z nadwagą u dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Halina Dendura, z al. Kijowskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…