Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą – 09.02.2020

 1. We wtorek 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej: uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 00, 18.30 i 20.00.
  Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielony również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o przygotowanie wcześniej kartki z danymi personalnymi – należy podać imię, nazwisko oraz adres; kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.
  Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.30 będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi metropolita krakowski – ks. arcybiskup Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W piątek, 14 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. Zapraszamy serdecznie do udziału w nowym nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: pierwsze nabożeństwo zostanie odprawione w najbliższą sobotę 15 lutego o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii). Więcej informacji zamieszczono w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 4. Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn, od 17 roku życia, którzy poszukują swojej drogi życiowej, na dni skupienia do naszego seminarium: w dniach 21-23 lutego. Więcej informacji – pod adresem internetowym umieszczonym na plakacie w przedsionku kościoła.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak odnaleźć się w tak trudnej sytuacji, jaką jest poważna choroba dziecka oraz jakie wydarzenia czekają polski Kościół w 2020 roku. A w Gościu Niedzielnym znajdziemy opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się groźny koronawirus, przeczytamy także o tym, skąd się wzięła praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego ważna jest mądra polityka historyczna.
 6. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Maria Sierocińska, z ul. Nawojki;
  † Emilia Jawień, z ul. Goetla.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…