Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą – 23.02.2020

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  3. Jutro, w poniedziałek, 24 lutego, minie rocznica śmierci śp. ks. Jacka Moryto CM: za zmarłego Kapłana modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 18.30.
  4. Zapraszamy mężczyzn w sile wieku do pomocy przy złożeniu nowego konfesjonału: w najbliższy wtorek o godz. 9.00.
  5. W najbliższą środę, 26 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  7. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w 2. niedzielę Wielkiego Postu – czyli 8 marca.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Jarosławia, Leżajska i Markowej w sobotę 30 maja. Dokładne informacje i zapisy – w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Zapraszamy chętnych do kontaktu z Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej: Piłsudskiego 29, tel. 12-422-29-94. Uwaga: informacja dotyczy wyłącznie rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.
  10. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o sensie wielkopostnych umartwień, także – jak wytrzymać atakujące nas informacyjne tsunami oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy praktyki wielkopostne mogą pomóc na drodze doskonałości, a także w uzdrowieniu ciała i duszy, oraz o ratowaniu społeczeństwa przed pijackim obyczajem i darze abstynencji. Do nabycia są także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.