Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2020

 1. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od spożycia napojów alkoholowych.

 2. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00; dodatkowa Msza Święta wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 17.00.

 3. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

 4. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów – z mottem: Bądźcie miłosierni – rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Robert Nęcek. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem, jest zamieszczony w najnowszym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… i na stronie internetowej parafii.

 5. Pielgrzymkowa grupa parafialna zaprasza na pielgrzymkę parafialną do Jarosławia, Leżajska i Markowej w sobotę 30 maja. Informacje i zapisy – w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

 6. Samorządowe Przedszkole nr 119 przy ul. Za Targiem 4 (w okolicy Placu Targowego przy ul. Lea) informuje, że 2 marca rozpocznie się REKRUTACJA do przedszkola, i zaprasza rodziców z dziećmi do jego odwiedzenia. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

 7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 (przy al. Kijowskiej 8) zaprasza Rodziców z dziećmi 6- i 7-letnimi na DZIEŃ OTWARTY w sobotę 7 marca o godz. 10.30.

 8. W zakrystii dzieci mogą otrzymać skarbonkę Dar Juniora dla Seniora – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i w podeszłym wieku. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej na pomoc biednym, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ważny wywiad z o. Maciejem Ziębą na temat św. Jana Pawła II, przeczytamy też o metodach pokonywania pokus, a w Niedzieli – co kryje się pod pojęciem „nabożeństwa stacyjne” i kim był ks. Władysław Gurgacz, jezuita, który zdecydował się zostać kapelanem Żołnierzy Wyklętych. W obu czasopismach znajdziemy także teksty przybliżające postać Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…

 10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

  Witold Heretyk, z ul. Rydla.

  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…