Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę Wielkiego Postu – 08.03.2020

 1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje dla dorosłych i studentów. Inauguracja rekolekcji dziś na wszystkich Mszach Świętych. Jutro, we wtorek i środę zapraszamy na spotkania rekolekcyjne o godz. 9.00, 15.00 i 18.30, a młodzież akademicką – o godz. 20.00. Okazja do spowiedzi – we wtorek w godz. 6.00—9.00 i 14.00—20.00. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, był zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… i jest podany na stronie internetowej.

 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

 3. W sobotę zapraszamy do kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30 na nabożeństwo ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes.

 4. W przyszłą niedzielę, 15 marca, Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi przed kościołem kwestę na pomoc w leczeniu chorej Milenki: dziewczynka cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia onkologicznego.

 5. Pielgrzymkowa grupa parafialna zaprasza na pielgrzymkę parafialną do Jarosławia, Leżajska i Markowej w sobotę 30 maja. Informacje i zapisy – w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

 6. Wśród wielu wydarzeń, mających na celu upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, krakowskie duszpasterstwa akademickie organizują kajakowy „Spływ Stulecia” na rzece Krutyni na Mazurach w dniach 9-15 lipca br. Szczegółowe informacja m.in. na stronie internetowej: splyw100lecia.pl.

 7. W zakrystii dzieci mogą otrzymać skarbonkę Dar Juniora dla Seniora – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i w podeszłym wieku. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę z Asią Bibi, uwolnioną po dziesięciu latach z pakistańskiego więzienia oraz artykuł o sytuacji Kościoła katolickiego w Holandii, a w Niedzieli – przeczytamy m.in. o panice wywołanej koronawirusem i jak powinien zachowywać się człowiek wierzący w czasach zarazy.

 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

  Eugeniusz Gargol, z ul. Altanowej;

  Cecylia Cimochowicz, z ul. Lea.

  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…