Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020

 1. Przypominamy, że od minionej środy w nabożeństwach, także w Mszach Świętych, maksymalnie może uczestniczyć tylko 5 osób. My, Wasi duszpasterze, wraz z całą rzesza katolików ubolewamy z powodu praktycznego pozbawienia wiernych możliwości korzystania z sakramentów, a zwłaszcza Eucharystii. Ale w duchu pokory przyjmujemy to jako stan wyższej konieczności. Ufamy, że to wielkie wyrzeczenie, przyjęte w duchu pokuty, wyjedna u Pana Boga potrzebne nam łaski.
 2. W związku z ograniczeniem wprowadzonym przez władze państwowe – w dni powszednie Msze Święte są odprawiane w Kaplicy Pojednania. W dni powszednie odprawiamy więcej Mszy Świętych: o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 8.30 i 9.00oraz (jak zwykle) o godz. 15.00, 18.30 i 20.00. Na Msze św. w pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które zamówiły intencje. Nadal od godz. 12.00 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu, będzie też okazja do spowiedzi świętej, a o godz. 18.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa o ustanie epidemii (wszystko w Kaplicy Pojednania!).
 3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 są odprawiane Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek – Droga krzyżowa o 18.00.
 4. Przypominamy, że w Internecie są transmisje on-linenabożeństw z naszego kościoła: na fanpage’u facebook.com/MlodziezWincentynska transmitowana jest Droga krzyżowa w piątek o godz. 18.00, Msza św. niedzielna o godz. 11.00 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 17.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nie odbędą się odwiedziny kapłanów w domach chorych; natomiast zawsze można wzywać kapłana z posługą sakramentalną do wiernych w niebezpieczeństwie śmierci. Pierwszopiątkowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się o godz. 18.00 – czyli przed Drogą krzyżową. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 9.00. Nie odbędzie się zaplanowane na sobotę bierzmowanie młodzieży.
 6. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię przez wpłaty na konto parafii: Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488.
 7. Intencje Mszy Świętychmożna zamawiać również drogą telefoniczną, dzwoniąc na numer 609-674-709. Ofiarę można wpłacić przelewem na konto naszej parafii (podane wyżej) lub uiścić w zakrystii przed Mszą Świętą.
 8. Na stoliku przy skarbonie przed wyjściem z Kaplicy Pojednania znajdziemy wyłożony nowy numer Niedzieli, zachęcamy też do zakupienia dla czytania przez dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Na stronie internetowej parafii znajdziemy e-wydanie nowego numeru naszego pisma Z Życia Parafii… Przewidujemy też wydanie tradycyjne, papierowe: ukaże się ono przed Niedzielą Palmową.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Józef Paluch, z ul. Skarbińskiego;
  † Kazimierz Rusin, z ul. Lea;
  † Władysław Broda, z ul. Chocimskiej.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…