Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 05.04.2020

 1. Ponieważ w nabożeństwach maksymalnie uczestniczyć może tylko 5 osób– Msze Święte są odprawiane w Kaplicy Pojednania: w niedziele w zwykłym porządku, a w dni powszednie częściej niż zwykle, bo o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 8.30 i 9.00oraz (jak zwykle) o godz. 15.00, 18.30 i 20.00. Na Msze św. w pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które zamówiły intencje. Nadal od godz. 12.00 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa o ustanie epidemii. Tak będzie do Wielkiej Środy. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do Wielkiej Środy włącznie.
 2. Dziś o godz. 17.30zostaną odprawione ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, transmitowane on-linena fanpage’u: facebook.com/MlodziezWincentynska.
 3. Niestety, nabożeństwa Triduum Paschalnego – najważniejsze nabożeństwa w całym roku liturgicznym – w tym roku będą praktycznie celebrowane bez udziału wiernych. Ale na fanpage’u: facebook.com/MlodziezWincentynska będą transmitowane on-line wszystkie nabożeństwa: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, w Wielki Piątek Droga krzyżowa o godz. 15.00 Liturgia Meki Pańskiej o godz. 18.00 oraz Wigilia Paschalna w Wielką Sobotą o godz. 19.00. Przez cały Wielki Piątek będzie trwała adoracja eucharystyczna w Kaplicy Pojednania, a w Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim. Niestety, w adoracji jednorazowo będzie mogło uczestniczyć tylko 5 osób. W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Do sakramentu pokuty poza niedzielą w tym tygodniu można przystąpić: do Wielkiej Środy codziennie do godz. 9.00 i od godz. 12.00, a w dni Triduum Paschalnego tylko do godz. 12.00.
 5. Podajemy do wiadomości, że – zgodnie ze wskazaniami Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego z dnia 2 kwietnia br. – w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć ponownie 50 osób.
 6. Ponownie dziękujemy serdecznie wszystkim hojnym Ofiarodawcom, którzy wsparli naszą parafię przez wpłaty na konto parafii Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488lub przez ofiary złożone osobiście.
 7. Intencje Mszy Świętych można zamawiać również drogą telefoniczną, dzwoniąc na numer 609-674-709. Ofiarę można wpłacić przelewem na konto naszej parafii (podane wyżej) lub uiścić w zakrystii przed Mszą Świętą.
 8. Na stoliku przy skarbonie przed wyjściem z Kaplicy Pojednania znajdziemy wyłożony nowy numer Niedzieli oraz zapowiadane wydanie tradycyjne, papierowe nowego numeru naszego pisma Z Życia Parafii…Bardzo prosimy, by nasze pismo parafialne zabrać nie tylko dla siebie, ale także przekazać sąsiadom i znajomym. Ze stolika można wziąć także tekst błogosławieństwa przy stole wielkanocnym, które w tym roku zastąpi tradycyjne święcenie pokarmów.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Grzegorz Żwirski, z ul. Gramatyka;
  † Stanisław Nowak, z ul. Chocimskiej;
  † Elżbieta Mazurek, z ul. Królewskiej.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…